Opis

Trekking dookoła Annapurny to obowiązkowa pozycja na liście miejsc na świecie, jakie powinien odwiedzić turysta górski. Jeden z najbardziej znanych, a zarazem najbardziej malowniczych trekkingów w Nepalu. Dzięki temu, że jest prosty technicznie, a noclegi zorganizowane są w lokalnych hotelikach – lodge’ach, trekking dookoła Annapurny dostępny jest nie tylko dla wytrawnych wędrowców, lecz dla każdego, kto jest zdrowy i chodził choć trochę po górach. Widoki na majestatyczne szczyty masywu Annapurny wynagrodzą wszystkie trudy. Kulminacyjnym punktem wyprawy będzie osiągniecie leżącej na wysokości 5416 m n.p.m. przełęczy Thorung La.

Trekking dookoła Annapurny to także szansa zobaczenia Nepalu, wiosek malowniczo wtopionych w zbocza Himalajów, czy wielobarwnego i pełnego zgiełku Katmandu. To okazja do zagłębienia się w świat fascynujących i egzotycznych dla nas kultur, religii i tradycji, tworzących niezwykłą mozaikę jaką jest społeczeństwo Nepalu.

Grupa

6-12 osób

Czas

15 dni

Góry

Himalaje

Aktywność

trekking

Zespoły

6-12 osób

Cena

3200 PLN + 810 USD

Kraj

Nepal

Poziom

podstawowy

Program wyjazdu

 1. Dzień 1 – wylot z wybranych lotnisk;
 2. Dzień 2 – przylot do Katmandu. Transfer do hotelu ***. Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym, odprawa techniczno-sprzętowa przed trekkingiem. Popołudniowy spacer po Thamelu, turystyczno-handlowej dzielnicy miasta oraz historycznym centrum. Nocleg w hotelu.
 3. Dzień 3 – wcześnie rano przejazd z hotelu prywatnym transportem na nowy terminal autobusowy Gongabu w Katmandu. Ok. 5-6-godzinny przejazd autokarem rejsowym do miasta Besi Sahar (850m n.p.m.). Stamtąd ok. 3-godzinny przejazd samochodami terenowymi wzdłuż malowniczej doliny rzeki Trisuli do Dharapani. Czas wolny w miasteczku. Zakwaterowanie i obiadokolacja w lodży w Dharapani.
 4. Dzień 4 – ok. 6-7-godzinny trekking z Dharapani widokową trasą przez wioski Bagarchhap, Danakyu, Thanchowdo i Koto, gdzie obserwować można tradycyjne życie mieszkańców, do wioski Chame (2750m n.p.m.). Noclegi w lodży w Chame.
 5. Dzień 5 – piękny trekking wśród dzikiej przyrody zaprowadzi nas w ciągu ok. 5-6 godzin marszu z Chame do wioski Pisang (3200m n.p.m.). Środkowa część trasy to dość wymagające podejście, poza tym trekking będzie dość łagodny i przyjemny. Po południu czas wolny w Pisang na odpoczynek czy spacery, nocleg w lodży.
 6. Dzień 6 – łatwy ok. 5-6-godzinny trekking z Pisang do Manang (3500m n.p.m.). Po drodze naszym oczom ukażą się po raz pierwszy wysokie szczyty Himalajów. Po południu w wiosce można zwiedzić stare klasztory buddyjskie oraz przyglądać się życiu społeczności Manangijczyków. Nocleg w lodży.
 7. Dzień 7 – dzień aklimatyzacyjny w Manang i okolicach. Wycieczka do położonego kilkaset metrów nad wioską czynnego klasztoru buddyjskiego, gdzie można obejrzeć rytuały modlitewne mnichów i dowiedzieć się nieco na temat buddyzmu. Po południu proponujemy wycieczkę do położonego niedaleko wioski jeziora Gangapurna. Nocleg w lodży.
 8. Dzień 8 – ten dzień rozpocznie się wyjściem wcześnie rano, aby w najpiękniejszym świetle dnia ujrzeć Annapurnę. Z Manang będziemy szli przez ok. 5-6 godzin przez manangijską wioskę Tanki Manag, następnie przez wioski Ghunsang i Yak Kharka do Ledar (4200m n.p.m.). Nocleg w lodży.
 9. Dzień 9 – tego dnia z racji wznoszenia się na dużą wysokość trekking będzie delikatny i niezbyt długi i niezbyt szybki. Po podejściu do wioski Thorung Pedi (4450m n.p.m.) i chwili odpoczynku nastąpi dalszy ciąg podejścia aż do High Camp pod Annapurną (4750 m n.p.m.). Nocleg w lodży.
 10. Dzień 10 – to najbardziej wyczekiwany a zarazem najbardziej męczący dzień trekkingu. Po podejściu na przełęcz Thorung-La (5416m n.p.m.) osiągniemy najwyższy punkt trasy, a zarazem granicę dystryktu Manang. Następnie zejdziemy do miasteczka Muktinath (3800m n.p.m.), będącego jednym z najświętszych miejsc nepalskich hinduistów. Nocleg w lodży.
 11. Dzień 11 – ok. 4-5-godzinne zejście z Muktinath do Kagbeni (2800m n.p.m.) z widokami na Dhaulagiri po drodze. Tu warto się zatrzymać aby obejrzeć świątynie, zarówno buddyjskie jak i hinduistyczne. Następnie dalsze zejście do Jomsom (2760m n.p.m.). Nocleg w lodży.
 12. Dzień 12 – wczesnym rankiem lot samolotem z Jomsom do Pokhary. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie i czas wolny w mieście. Nocleg w hotelu.
 13. Dzień 13 – przejazd autobusem rejsowym do Katmandu (ok. 6-7 godzin). Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem uroczysta kolacja z pokazami tanecznymi kończąca trekking. Nocleg w hotelu.
 14. Dzień 14 – czas wolny w Katmandu, następnie przejazd na lotnisko. Wylot do domów.
 15. Dzień 15 – lot powrotny do domów.

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę 1 lidera BluEmu oraz nepalskiego przewodnika (mówiącego po angielsku) na grupę (do 12 osób);
 • wszystkie wymienione w programie noclegi: 2 noclegi w komfortowym hotelu *** w Katmandu i jeden nocleg w hotelu podobnym standardzie w Pokharze, a także noclegi w lokalnych gospodach – lodżach podczas wszystkich dni trekkingu;
 • wyżywienie: 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja – dowolne danie do wyboru z menu w lodżach) podczas wszystkich dni trekkingu, śniadania w Katmandu;
 • wszystkie wymienione w programie transfery lokalne: autobusem rejsowym z Katmandu do Besi Sahar oraz z Pokhary do Katmandu, prywatnym transportem po Katmandu (z i na lotnisko, na i z terminalu autobusowego) oraz po Pokharze (z lotniska do hotelu i z hotelu na dworzec autobusowy), a także samochodami terenowymi z Besi Sahar do Dharapani;
 • bilet lotniczy z Jomsom do Pokhary;
 • wszelkie dokumenty niezbędne do realizacji wyprawy;
 • udział w pożegnalnej uroczystej kolacji w tradycyjnym nepalskim stylu w Kathmandu (dania kuchni nepalskiej, pokaz folklorystyczny);
 • ubezpieczenie KL i NNW na cały czas trwania wyjazdu (podczas przebywania w górach polisa obejmuje sporty wysokiego ryzyka);
 • pamiątkową koszulkę oraz buff;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena wyjazdu nie zawiera

 • biletu lotniczego z wybranego lotniska do Katmandu i z powrotem;
 • wizy nepalskiej (zakup po przylocie na lotnisku w Katmandu);
 • obiadów i kolacji w Katmandu, dodatkowych posiłków podczas trekkingu;
 • napojów butelkowanych, butelkowanej wody mineralnej, a także wrzątku, kawy czy herbaty w lodżach podczas trekkingu;
 • usług tragarza(y). Jeden tragarz niosący do 25kg to koszt 25USD dziennie (cena zawiera utrzymanie oraz ubezpieczenie tragarza);
 • wydatków osobistych (np. dodatkowe posiłki / przekąski / desery, opłaty za ładowanie urządzeń elektronicznych w górach, korzystanie z WIFI, opłaty za fotografowanie, gorący prysznic, pralnia, telefon itp.);
 • zwyczajowo przyjętych obowiązkowych napiwków dla przewodnika nepalskiego;
 • opłat za nadbagaż w samolocie Jomsom – Pokhara;
 • kosztów indywidualnych transferów z lub na lotnisko w Katmandu w przypadku przylotu lub wylotu o innej porze niż większość grupy;

Sprzęt